Техніка

Нафтогазова Асоціація пропонує запровадити 50% мита на пальне невідомого походження

Нафтогазова Асоціація України (НАУ) пропонує заходи для забезпечення енергетичної безпеки України: 50% мита на пальне невідомого походження та кримінальна відповідальність для посадовців, що сприяли імпорту російського пального.

Про це повідомляє пресслужба НАУ.

Нафтогазова Асоціація висловила серйозне занепокоєння загрозою стабільності українського ринку пального, що створюється збільшенням імпорту автогазу та дизпалива невизначеного (ймовірно, російського) походження. Адже це призведе до знищення диверсифікованої системи постачань моторних палив та підриву енергетичної безпеки країни.

Так, російська агресія призвела до побудови повністю нового ринку пального в Україні з заміною російських та білоруських нафтопродуктів поставками з Європи та низки інших країн. Цей новий ринок був побудований за лічені тижні під час постійних обстрілів, неналагодженої логістики та неготовності європейського ринку до настільки високого попиту.

«Однак російське пальне знову загрожує стабільності українського ринку. За оцінками Консалтингової Агенції «А-95», частка постачань автогазу, з ознаками вмісту російського ресурсу, вже перевищила 50% загальних обсягів імпорту за рахунок цінового демпінгу. Це економічно унеможливлює імпорт неросійського автогазу, що вже призвело до критичного скорочення його постачань», – йдеться у повідомленні.

Джерело також зазначає, що аналогічні процеси відбуваються й на ринку дизельного пального (ДП). Потік ресурсу сумнівного походження активізувався після 5 лютого, коли набуло чинності європейське ембарго на імпорт російських нафтопродуктів. Дисконти на російське пальне сягають $200/т, або 25% від альтернативних варіантів, що спонукає багато несумлінних трейдерів шукати шляхи для його постачання в Україну.

НАУ пропонує вжити комплексних заходів для забезпечення енергетичної безпеки країни, а саме:

– заборонити імпорт нафтопродуктів російського походження в Україну шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №1147 від 30 грудня 2015 р.;

– у разі неможливості достовірно встановити країну походження товарів (відсутність належним чином оформленого сертифікату про походження товарів), такі товари випускаються у вільний обіг на митній території України за умови сплати спеціального мита у розмірі 50% вартості товару;

– запровадити кримінальну відповідальність стосовно посадових осіб органів влади, які сприяли або допустили ввезення на митну територію України товарів, що походять з російської федерації.

Раніше повідомлялося, що вперше в Україні доступне дизельне пальне з США.