Техніка

Компактор SWIFTER не забивається навіть на вологому ґрунті, - досвід

Господарство «Боднюк» вирощує на 1300 га кукурудзу, ріпак, соняшник, пшеницю та ячмінь, застосовуючи класичний підхід. Утім, традиційна технологія вимагає значної кількості ресурсів, що в сучасних реаліях відчутно позначається на кишені кожного аграрія. Проте із застосуванням високопродуктивних і витривалих агрегатів BEDNAR ФГ «Боднюк» цього року не лише оптимізувало витрати, а й значно підвищило якість роботи.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі BEDNAR.

Обов’язковою операцією на полях господарства є глибоке розпушування ґрунту, що виконують мінімум раз на декілька років. Для цього почали застосовувати глибокорозпушувач TERRALAND, що став першим придбанням техніки BEDNAR.

На основній частині полів після збирання ріпаку виконали оранку, після чого поверхню ґрунту вирівняли компактором SWIFTER, який підприємство придбало цього року. В цій ситуації сівалка OMEGA працювала без залучення дискової секції, так як ґрунт був чудово підготовлений. Це також зменшує навантаження на трактор і, відповідно, витрати пального.

Компактор SWIFTER SO8000F та сівалка OMEGA OO4000RFL придбані цього року

Раніше в господарстві використовували компактор вітчизняного виробництва, але у вологих умовах ефективність компактора падала. Агрегат забивався. Тож був придбаний компактор BEDNAR SWIFTER.

«На вологому ґрунті забивались котки. А нам навпаки треба працювати й сіяти, коли волога є. Доводилось використовувати культиватор. Але ж культиватор і компактор – це дві великі різниці. Зараз працюємо компактором BEDNAR: не забивається, працює гарно, якість хороша, легке налаштування. Добре, що підшипникові вузли встановлені якісні й не обслуговуються. Десь 400 га він вже зробив цього сезону й ми задоволені», – відзначає керівник ФГ Боднюк Віктор Максимович.

Раніше ми повідомляли, як Група компаній «Агропросперіс» випробувала глибокорозпушувачі TERRALAND.