Техніка

Компактор SWIFTER дає змогу вийти в поле навесні на 1-2 тижні раніше, – досвід

У ФГ «Україна ВР» обрали компактор SWIFTER SO 8000 F від BEDNAR, тому що він дає змогу вийти в поле навесні на 1–2 тижні раніше, ніж за використання більшості аналогічних агрегатів.

Про це AgroTimes розповів голова господарства Володимир Рубанський.

«Співпрацюємо з компанією «Тайтен Машинері», саме в них ми побачили, вивчили його характеристики, роботу на зволоженому ґрунті. Для якісної роботи навесні ґрунт має бути абсолютно дозрілий, а SWIFTER можна використовувати на 1–2 тижні раніше, коли ще є значна кількість вологи в ґрунті. Це одна з головних його переваг для нас. А ще він простий в експлуатації, мобільний, зручний на переїздах», – зазначив аграрій.

У господарстві застосовують компактор для вирівнювання й передпосівного обробітку ґрунту після оранки або дискування. Якщо поле нерівне, працюють на глибині до 10 см, а на рівній поверхні це може бути від 3 см, залежно від культури.

Також застосовують компактор і для підготовки ґрунту до сівби, і для закриття вологи. Найкраща робота агрегата – коли ґрунт «дозрів» і скинув вологу, тоді за один прохід він ідеально виконує свої функції.

«Користуємося компактором SWIFTER уже три роки. Щовесни готуємо ним ґрунт під соняшник, кукурудзу, ярий ячмінь, ярий ріпак і, однозначно, під сою – під усі культури якість обробітку висока. Обробляємо переважно важкі суглинки, а з ними важко працювати. Та навіть якщо десь була не дуже якісна оранка, SWIFTER виправляє всі недоліки й вирівнює поле. Це однозначно впливає на рівномірність сходів», – додав Володимир Рубанський.

Агрегатують компактор із трактором CASE IН 310 потужністю 300 к. с. Якщо треба, то за день роблять до 60 га. Розхід пального коливається від 6 до 10 л/га, залежно від багатьох чинників – від культури, стану ґрунту тощо. З тим за три роки експлуатації ще нічого не ремонтували й навіть не міняли робочі органи.