Техніка

Війна змінила підходи українського аграрія до господарювання

Надійна зброя аграрного фронту навесні

Надійна зброя аграрного фронту навесні

Війна змінила підходи українського аграрія до господарювання.

Зниження рентабельності виробництва спонукає вас шукати шляхи оптимізації витрат і підвищення ефективності. У цій боротьбі за врожай особливо важливо мати на озброєнні якісну й ефективну техніку за оптимальну ціну. Саме такі переваги має компактор SWIFTER від BEDNAR, що за один прохід виконує роботу, з якою звичайні культиватори не можуть впоратися й за два-три проходи. А головне — компактор ідеально вирівнює поверхню поля і готує якісне посівне ложе. Своїми враженнями від експлуатації агрегата поділилися фермери з різних регіонів України.

«Завдяки компактору SWIFTER отримуємо дружні сходи»

Олександр Сологуб, головний інженер ТДВ «Шамраївський цукровий завод»

Свій перший 8-метровий SWIFTER ми придбали 2017 року. Нині в нас їх три. Головні критерії у виборі саме цих агрегатів — якість роботи й цінова політика, а також простота в обслуговуванні. Запчастини завжди є за доступними цінами. Раніше користувалися також якісними компакторами іншого виробника, але вони були дорогі в обслуговуванні, тож продали їх і замінили всю лінійку на BEDNAR.

Компактором готуємо ґрунт переважно під цукровий буряк, а також під кукурудзу та ранню групу. В останні чотири роки в нас переважають посушливі умови, тому одне із завдань SWIFTER — закриття вологи, з яким він добре справляється. На вологому ґрунті працюємо також, якщо він не надто перезволожений. Агрегат за один прохід якісно вирівнює площу після оранки, формує оптимальну структуру ґрунту для отримання дружних сходів.

Агрегатуємо переважно з тракторами потужністю 300 к. с. Робоча швидкість залежить від стану ґрунту та глибини обробітку. І якою б глибина не була, тримає її на всій площі, а це також дуже впливає на рівномірність сходів.

Ми часто працюємо цілодобово на різних ґрунтах, адже підприємство має три відділки, між якими відстань до 30 км. На різних ґрунтах і вдень, і вночі компактор працює однаково якісно.

За час експлуатації першого компактора міняли робочі органи, підшипники на котках та втулки і пальці на «крилах». Минулого року здіснили відновлення котків, а цьогоріч – ремонт гідроциліндрів. Запчастини використовуємо оригінальні, тому не маємо зупинок у полі. Третій компактор, який придбали в компанії «Тайтен Машинері», запустимо вже цієї весни.

«SWIFTER якісно готує ґрунт до сівби за один прохід»

Сергій Палун, голова ФГ «Палун» (Сумська обл.)

Компактором SWIFTER SO6000F від BEDNAR користуємося неповних три роки. Співпрацюємо з компанією «НФМ АГРО», у них його й купували. Спочатку агрегат нам просто сподобався візуально, а потім він і на ділі виправдав очікування.

Раніше в нас був старенький культиватор вітчизняного виробництва, тому різниця у якості роботи — колосальна. SWIFTER якісно рівняє ґрунт, подрібнює грудки, підрізає бур’яни й ущільнює ґрунт перед сівбою. Особливо ефект помітний за посушливих умов. У нас важкі суглинки, але агрегат працює по них ідеально.

Здійснюємо ним передпосівний обробіток під сою, пшеницю, соняшник, кукурудзу після оранки або дискування. Та після різного обробітку компактор за один прохід якісно вирівнює поле й формує потрібну структуру ґрунту для отримання дружних сходів. Глибина обробітку залежить від культури, та якою б вона не була — 4 чи 8 см — тримає глибину добре на всій площі. У нас горбистий ландшафт, та це не заважає компактору якісно виконувати свої функції на всій площі.

Агрегатуємо SWIFTER із трактором Т-150 потужністю 170 к. с. Він заслабкий для цього компактора, та разом із тим робота виконується добре. Робоча швидкість — 10–12 км. За зміну робимо 20–30 га. У нас невелике господарство, тому не поспішаємо. Підготували площу — посіяли, підготували — посіяли, і так до фінішу.

За час експлуатації агрегата ще нічого не ремонтували й навіть не було потреби міняти робочі органи. Крім того, він простий в обслуговуванні.

«Отримали прибавку врожайності в перший рік експлуатації»

Арсен Жильцов, юрист та помічник керівника ПП «АгроЕра-Н» (Дніпропетровська обл.)

Відпрацювали компактором SWIFTER SE 10000 лише один рік. Це перший наш агрегат цього виробника, але я вже можу сказати: коли закінчиться війна й стабілізується ситуація в країні, плануємо розширювати парк техніки виробництва BEDNAR.

Компактор купували в компанії «НФМ АГРО». Сервісна служба нам його налаштувала, і ми стали до роботи. Та проблема була в тому, що минулий рік був дуже дощовитим і доводилося працювати на перезволоженому ґрунті. Але навіть у таких умовах ми змогли налаштувати агрегат і працювати. Тож компактор дуже якісно виконав передпосівну підготовку ґрунту: поле рівне, структура ґрунту ідеальна для отримання рівномірних сходів. Уже в перший рік експлуатації ми отримали прибавку врожайності.

Наприклад, соняшник зібрали з урожайністю 30 ц/га, тоді як колеги на сусідньому полі збирали по 21 ц/га. Готували ним також поле під кукурудзу, але врожайність поки що не знаємо, бо вона ще в полі. Та на вигляд врожайність також має бути добра.

Раніше в нас були звичайні культиватори, і вони навіть за два-три проходи не робили того, що SWIFTER робить за один прохід. Тож і витрати пального набагато менші.

Агрегатуємо компактор із трактором New Holland потужністю 400 к. с. За зміну в середньому робимо 60 га. Працюємо ним після оранки або глибокого розпушування.

«З компактором SWIFTER у поле можна вийти на 1–2 тижні раніше»

Володимир Рубанський, голова ФГ «Україна ВР» (Вінницька обл.)

Співпрацюємо з компанією «Тайтен Машинері», саме в них ми побачили компактор SWIFTER SO 8000 F, вивчили його характеристики, роботу на зволоженому ґрунті. Для якісної роботи більшості аналогічних агрегатів навесні ґрунт має бути абсолютно дозрілий, а SWIFTER можна використовувати на 1–2 тижні раніше, коли ще є значна кількість вологи в ґрунті. Це одна з головних його переваг для нас. А ще він простий в експлуатації, мобільний, зручний на переїздах.

Застосовуємо компактор для вирівнювання й передпосівного обробітку ґрунту після оранки або дискування. Якщо поле нерівне, працюємо на глибині до 10 см, а на рівній поверхні це може бути від 3 см, залежно від культури. Також застосовуємо компактор як для підготовки ґрунту до сівби, так і закриваємо ним вологу. Найкраща робота агрегата — коли ґрунт «дозрів» і скинув вологу, тоді за один прохід він ідеально виконує свої функції.

Користуємося компактором SWIFTER уже три роки. Щовесни готуємо ним ґрунт під соняшник, кукурудзу, ярий ячмінь, ярий ріпак і, однозначно, під сою — під усі культури якість обробітку висока.

Обробляємо переважно важкі суглинки, а з ними важко працювати. Та навіть якщо десь була не дуже якісна оранка, SWIFTER виправляє всі недоліки й вирівнює поле. Це однозначно впливає на рівномірність сходів.

Агрегатуємо компактор із трактором CASE IН 310 потужністю 300 к. с. Якщо треба, то за день робимо до 60 га. А за добу можна зробити до 100 га. Але в середньому це приблизно 50 га — саме стільки можемо посіяти за зміну. У нас невелике господарство, тому нам цього достатньо. Часом можемо підготувати ґрунт до сівби в нічний час, а вдень використати трактор для іншої роботи — це дуже зручно, адже якість роботи SWIFTER вночі так само висока, як і вдень. Розхід пального коливається від 6 до 10 л/га, залежно від багатьох чинників — від культури, стану ґрунту тощо. З тим за три роки експлуатації ще нічого не ремонтували й навіть не міняли робочі органи.

Компактори SWIFTER вже мають велику популяцію в Україні. І досвід аграріїв показав, що це надійне рішення для гарного, якісного передпосівного обробітку ґрунту. Тож якщо вас зацікавили ці агрегати, ви можете звернутися за консультацією до офіційних дилерів BEDNAR в Україні або відвідати сайт виробника bednar.com

Поділитись:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ