Техніка

Камери сучасних просапних культиваторів контролюють кожен міліметр площі

Камери сучасних просапних культиваторів контролюють кожен міліметр площі

Хороший просапний культиватор не завадить у жодному господарстві. Ці агрегати щільно «вирубують» у міжряддях бур’яни та падалицю культури-попередника, сприяють кращій аерації та зволоженню ґрунту і можуть ще й вносити тверді чи рідкі міндобрива.

Про це йдеться у матеріалі журналу The Ukrainian Farmer.

«З іншого боку, чимало вітчизняних агровиробників остерігаються застосовувати таку техніку на своїх полях. Адже традиційно вважалося, що просапний культиватор — агрегат дещо проблемний. Річ у тім, що сталева лапа, якщо піде по небажаній траєкторії, то витне до ноги не лише бур’яни, а й кукурудзу чи соняшник у рядку. Тому якщо цю справу робити «на око», а поготів довірити таку делікатну операцію механізатору без належного досвіду та вміння, то наслідки можуть бути вкрай сумними для посівів», – пише джерело.

Завважимо, що такі побоювання та проблемні моменти — це прямий наслідок досвіду застосування міжрядних культиваторів ще радянського зразка. Там, де справді все доводилося налаштовувати буквально «на око», а механізатор не міг постійно тримати лапи далі від рядків культурних рослин.

Нині на ринку України можна знайти принаймні 5–6 моделей просапних культиваторів відомих світових виробників, конструкція та технологічне оснащення яких унеможливлює навіть саму ймовірність пошкодження культурних рослин у рядку. За це відповідає низка різноманітних точних рішень — від GPS-ведення по рядку рослин до системи камер, що контролюють кожен міліметр площі.

Традиційно крайній робочий орган культиватора розташовано на строго заданій відстані від рядка, наприклад, 8 чи 10 см. Тому не потрібно шукати якогось суперкваліфікованого механізатора. Достатньо, щоб у кабіні трактора сиділа людина, спроможна розібратися з простеньким комп’ютерним функціоналом.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що сучасні просапні культиватори можуть виконувати три різні операції.