Техніка

HVO можна використовувати як додатковий компонент зі звичайним дизельним паливом

HVO можна використовувати як додатковий компонент зі звичайним дизельним паливом

З 1 жовтня 2023 року вся сільськогосподарська техніка CLAAS, яка відповідає останньому стандарту викидів Етап V, буде схвалена для роботи з гідроочищеними рослинними оліями (HVO). Крім того, перед виходом із виробничих майданчиків в Харзевінкелі та Ле-Ман машини будуть заправлені екологічно чистим біопаливом.

Про це AgroTimes повідомили фахівці українського представництва компанії-виробника.

Так, з 1 жовтня 2023 року трактори та збиральні машини CLAAS з Харзевінкеля та Ле-Ман, які відповідають останньому стандарту викидів Етап V, будуть схвалені для використання з HVO (гідроочищена рослинна олія).  Крім того, перед виходом із заводу всі машини будуть заправлені цим паливом, яке на 90% є нейтральним для клімату. Цей захід заощадить 2500 тонн CO2 на рік, дозволяючи обом заводам зробити безпосередній активний внесок у боротьбу зі зміною клімату.

Зазначається, що це паливо, що повністю замінює попередні види та може використовуватися без технічних модифікацій або додаткових витрат

Використання HVO має низку переваг порівняно з іншими технологіями та видами палива. Немає необхідності оновлювати або замінювати машини, що вже відповідають вимогам Етапу V. Їх можна просто заправити HVO та без будь-яких обмежень використовувати як і раніше (навіть якщо раніше використовувалося дизельне паливо). Водночас (і на превелике задоволення фермерів і підрядників) можна використовувати без будь-яких модифікацій існуючі паливні баки. Завдяки характеристикам, порівнянним з характеристиками викопного палива, використання органічного палива не супроводжується помітними втратами продуктивності, зниженням терміну експлуатації, підвищенням зношування або зменшенням терміну служби обладнання.

HVO можна використовувати в чистому вигляді (HVO100) або як додатковий компонент палива, який змішують в будь-якому співвідношенні зі звичайним дизельним паливом. В масштабі всього життєвого циклу використання HVO100 дозволяє скоротити викиди CO2 до 90% порівняно з дизельним паливом, яке отримують внаслідок переробки нафтової сировини. Водночас під час згоряння HVO виділяється менше оксиду азоту та твердих частинок.

Крім того, це паливо виготовляється в основному з відходів і залишків, тому його використання не має значного впливу на виробництво олії для харчових цілей та не вимагає розгортання додаткового виробництва олії.

Нагадаємо, що раніше також повідомлялося, що XERION 12.650 TERRA TRAC має гідравліку з продуктивністю до 537 л/хв.