Техніка

Електротрактор Fendt готовий до серійного виробництва

Електротрактор Fendt готовий до серійного виробництва

Відділ спеціального виробництва Holland-Utrecht BV завершив модернізацію трактора Fendt 300 в електричну модель та підготував її до серійного виробництва. Новий електротрактор Fendt-E конструктивно значно відрізнятиметься від свого прототипу, який створений наприкінці 2021 року. 

Про це повідомляють виробники на своєму офіційному сайті.

Наприклад, у готовому до запуску тракторі Fendt-E більше немає батареї Tesla. Буде встановлено літій-залізо-фосфатні акумулятори LFP, які стають стандартом у галузі. Також вони краще захищені при недостатньому та надмірному навантаженні та простіше встановлюються. На вибір покупців буде запропоновано дві моделі. Дешевший трактор укомплектують двома акумуляторними блоками загальною ємністю 240 кВт*год. Другий трактор, як і прототип, матиме батарею 360 кВт*год. На середньоважких роботах машини загалом відпрацьовують 8 годин.

Крім того, у прототип були встановлені 2 електродвигуни Siemens, які спільно приводили в дію трансмісію Vario через редуктор. У серійну модель буде встановлений лише один новий електричний двигун потужністю 100 кВт (136 к.с.) як і двигун Fendt 314 Vario.

У серійній моделі Fendt-E удосконалено ПЗ, яке регулює розгін та прискорення трактора, подачу живлення за низького рівня заряду акумулятора та коректне заряджання двох або трьох акумуляторних батарей.

Якщо вдасться знайти покупців, серійне виробництво електричного трактора Fendt розпочнеться вже 2023 року. Планується випустити серію із 3-5 машин. Трактори зійдуть із конвеєра у першому кварталі 2024 року. Ціна нового електричного трактора Fendt-E складе 495 тис. євро.

Читайте також: Fendt надав електротрактор Fendt e100 Vario для досліджень