Техніка

DroneUA спільно з USAID запускають проект з популяризації роботизованих технологій

Компанія DroneUA за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) реалізує масштабний проєкт, що спрямований на популяризацію використання безпілотних і роботизованих технологій серед виробників овочів, фруктів і ягід.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі DroneUA.

Зазначають, що проект передбачає адаптацію інноваційних рішень до виробничих потреб мікро, малих та середніх підприємств (ММСП). Метою є підвищення їх продуктивності, ринкової конкурентоспроможності та збільшення кількості підприємств у визначених ланцюгах доданої вартості.

Фінальні домовленості між DroneUA та компанією Chemonics International, яка реалізує Програму USAID АГРО в Україні, підписано наприкінці жовтня. Комплексна програма заходів розрахована на 1,5 роки (листопад 2021 – червень 2023) та включає розробку методичних матеріалів, проведення демонстраційних шоу, надання консультативних та уніфікованих технологічних послуг.

Географія проекту в перспективі має охопити всі регіони України.

«Як інтегратор безпілотних рішень з міжнародним досвідом, у цей проект ми ввійшли з чіткою візією –  перенести здобуту експертизу та досвід впровадження інноваційних рішень з площини потужних агробізнесів у масштаби малих та середніх фермерів, – коментує співзасновник компанії DroneUA Валерій Яковенко. – Сьогодні проникнення цифрових рішень у технологічних процесах мікро, малих та середніх виробників залишається дуже і дуже низьким. А серед фермерів, що спеціалізуються на овочах, фруктах, ягодах – одиничні кейси. Це зумовлено браком технологічних знань про те, як працюють інновації (в конкретному випадку дрони-обприскувачі), розуміння переваг та можливостей. Наші спільні зусилля мають стати тим каталізатором нових підходів до ведення бізнесу, що забезпечить їм конкурентні позиції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках».

Нагадаємо, Україна є найбільшим ринком використання агродронів у Європі.