Дрон-велетень обприскує 10 га/год
На полігоні аграрних інновацій Digital Field під Києвом продемонстрували внесення фунгіцидів за допомогою велетенського дрона. Машина може за день обробити до 100 га посівів.
Про це повідомляє прес-служба Digital Field.
Використовуючи дрон-обприскувач Agras на поле з соняшником внесли фунгіциди та мікродобрива. За один раз дрон вносить 16-20 л робочого розчину – саме стільки вміщує змінний бак, однак при максимальних обертах він може підняти до 80 кг. За годину дрон-обприскувач обробляє до 10 га, а за день – до 100 га.
«Якщо раніше ми думали, що такі дрони призначені тільки для маленьких полів, рисових плантацій, то зараз – це реальність України. Десятки таких дронів вже працюють на вітчизняних просторах», – зазначив СЕО компанії Drone UA Валерій Яковенко.
Серед переваг дрона-обприскувача експерти Digital Field помітили можливість якісно провести крайову обробку поля, адже дрон працює з точністю до 2 см. Крім того, він не створює технологічної колії, а значить – не нищить урожай.
Ширина захвату дрона-обприскувача – 6-6,5 метрів. Робоча висота – 1,5 метра над рослинами. Дрон може обробляти поле диференційовано. Тобто для різних ділянок поля можна задавати свою норму внесення препаратів, економлячи таким чином ресурси.
Валерій Яковенко розповів, що технологія внесення ЗЗР дронамі знаходить все більше прихильників серед українських аграріїв:
«З цими технологіями ми приходимо до аграріїв не перший рік, але саме цей рік став переломним. Аграрії бачать економію: дрон не витоптує рослини, а навіть цього вже достатньо для повернення інвестицій. За оцінками деяких фахівців, витоптування під час внесення ЗЗР традиційними обприскувачами може досягти до 4,5%.
Крім того, дрон може працювати тоді, коли не може класична техніка: йому не важливо пройшов дощ, або розмок грунт, рельєф на полі. Він вносить засоби захисту рослин тоді, коли потрібно агроному, а не тоді, коли це дозволяє зробити погода».
Довідка: полігон аграрних інновацій Digital Field створений в с. Велика Олександрівка Бориспільського району Київської області. Тут досліджують різні шляхи оптимізації собівартості виробництва і збільшення врожайності за допомогою технологій точного землеробства і новітніх агрономічних рішень. За тим, що відбувалося на полі, аграрії могли спостерігати онлайн через встановлені на полі веб-камери, а також переглядаючи відеозвіти на youtube-каналі. Організатор полігону – компанія AgriSpace з ініціативи AgriLab і підтримки LNZ Group, Massey Ferguson, Precision Planting, АМАКО, Аgrimatco, BINFIELD, «Метео Фарм», AgroOnline і Drone Ua.
Читайте також: Електричний автономний літак обприскує 40 га/год