Техніка

Для трамбування зеленого корму економічно доцільно застосувати котки

трамбування кормів

Після збирання зеленої маси, її потрібно відразу швидко та рівномірно закласти. Це робиться для того, щоб пришвидшити молочнокисле бродіння, «вигнати» атмосферний кисень, запобігти процесам гниття та підвищити температуру всередині спресованої зелені. Утім, статистика свідчить: в українських реаліях правильно ущільнюють зелені корми всього у 30% господарств.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«Решта господарств «пожинають» результати порушення технології збирання кормової культури, підготовки до закладання і, звісно, консервування силосу. Це призводить до значних втрат поживних речовин, а в деяких випадках – до повного псування кормів, виникнення його дефіциту з подальшим зниженням надоїв і купою організаційних і фінансових труднощів», – відзначають у статті.

Зазвичай зелену масу трамбують колесами трактора. Головним недоліком такого способу є нерівномірне ущільнення по площі. Навіть трамбування тракторами важкого класу ущільнює зелену масу тільки смугами. Тобто повітря частково витискається із зеленої маси, а в певних зонах воно мігрує в менш ущільнені зони. 

«Котки ж, на відміну від коліс, одночасно ущільнюють широку смугу й таким чином зростає якість і продуктивність роботи. Ефективне трамбування гарантує досягнення мінімально необхідної щільності у 242 кг/м за короткий час і з мінімальними витратами пального й ресурсу техніки. Тому застосування котків є економічно виправданим рішенням із багатьох причин», – йдеться у статті. 

Нагадаємо, понад 15% кормів втрачається через застосування неякісного обладнання.