Техніка

Для підвищення ефективності пасіки буде достатньо 1-2 «розумних» вуликів

Аби дистанційно відслідковувати дані про стан бджіл та пасіки загалом, для середньостатистичної пасіки буде достатньо 1-2 датчиків Smart Beehive, розроблених українською компанією BeePro спільно з групою бджолярів «Медова фабрика».

Про це AgroTimes повідомив засновник компанії BeePro, власник ТМ «Медова фабрика» Олег Калінін.

За його словами, наразі система перебуває на етапі  вдосконалення і вже скоро з’явиться на ринку. Передбачається, що система на основі аналізу даних про ситуацію у вулику та довкола нього, зібраних датчиками, надаватиме пасічнику рекомендації у спеціальній програмі.

Датчики, зокрема, фіксуватимуть активність бджіл, зчитуватимуть звук, який вони видають, температуру у вулику й за його межами, кількість бджіл – скільки їх вилетіло в поле і скільки повернулось тощо.   

«Така система значно скоротить час перебування бджоляра на пасіці й підвищить його ефективність. Він, зокрема, зможе одразу визначити, чи є нектар на тому чи іншому полі, адже датчик покаже, що приносять бджоли у вулик. Також можна буде оперативніше реагувати на отруєння бджіл, маючи дані, скільки їх вилетіло і скільки повернулося», – розповів Олег Калінін.

Наразі в Україні немає аналогів системи Smart Beehive. Є схожий імпортний продукт, але він досить дорогий. Передбачається, що український продукт буде доступний середньостатистичному вітчизняному пасічнику.  

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!