Техніка

Ціни на пальне будуть зростати плавно, - думка

28 вересня Президент України Володимир Зеленський підписав закон про повернення акцизу на пальне. Однак через те, що трейдери завезли великий об’єм пального раніше, зростання цін не відбулося.

Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

За словами засновника групи «Прайм» Дмитра Льоушкіна на ринку є велика кількість дешевшого ресурсу, що ввезли ще до введення акцизу. Це зупиняє зростання цін, що мало б відбутися через повернення акцизу на пальне.

На думку бізнесмена, ціни будуть зростати, але досить плавно.

«Ми очікуємо зростання ціни на бензин та дизпальне на 0,5-1 грн/л ближче до кінця тижня. Пального багато, але й попит на нього також є. Зараз в аграріїв пік збору врожаю цукрового буряка та соняшника, тому вони активно споживають пальне. Крім того, активно працюють «Зернові коридори». Ще один фактор, що може вплинути на зростання ціни – ріст котирувань на нафту, що відбувся на початку цього тижня», – зазначає Дмитро Льоушкін.

Однак аналітик профільного видання «НафтоРинок» Олександр Сіренко зазначає, що після довгого тренду падіння цін на нафту, ціни на пальне також будуть падати.

Сіренко каже, що найбільші оператори паливного рітейлу поки не змінили ціни на стелах АЗС, після введення акцизу пройшло ще замало часу, щоб фактор акцизу спрацював на роздрібному ринку. Утім через велику конкуренцію напередодні зимового сезону, ціни можуть навіть знизитися.

Нагадаємо, за технології no-till витрачається до 20 л/га пального на рік.