Техніка

Боронування зубовими агрегатами регулює тепловий і водний баланс ґрунту

Боронування ґрунту зубовими агрегатами може вирішити кілька завдань: закрити вологу, вирівняти мікрорельєф поля, зруйнувати брили та знищити паростки бур’янів.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Бoронування ґрунту – найпоширеніший і найефективніший спосіб знищення бур’янів у фазу білої ниточки: його ефективність сягає 80-90%. Також боронування руйнує ґрунтову кірку, забезпечує циркуляцію повітря в ґрунті, регулює тепловий і водний баланс ґрунту», – зазначають у статті.

Робочими органами зубової борони є загострені на нижньому кінці прямі сталеві зуби, які закріплені на рамі в шаховому порядку. Борони з’єднуються з рамою зчіпки за допомогою ланцюгів, завдяки чому кожна борона самостійно може копіювати поверхню поля.

«Сьогодні практично всі зчіпки оснащено гідравлічною систeмою, тому їх можна переводити з робочого в транспортне положення й перевозити дорогами загального призначення», – відзначають у публікації.

Разом з тим зауважують, що зубовими боронами потрібно працювати на глибині до 10 см. Глибина борозен повинна бути 3-4 см, а гребенистість поверхні ґрунту не має перевищувати 2,5 см.

Нагадаємо, у посушливий рік боронування ефективно доповнить систему захисту посівів від бур’янів. Раніше повідомлялося, вчасно застосована ротаційна борона запобігає утворенню ґрунтової кірки.