Техніка

Америка активно підтримуватиме український агробізнес у впровадженні інновацій

У рамках візиту Саманти Пауер, Адміністратора Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID), відбулася зустріч чиновниці з українськими фермерами та представниками технологічних компаній. Головною ідеєю зустрічі стало обговорення роботи аграріїв в умовах війни, доступу до інноваційних технологій і продовження реалізації проєктів USAID АГРО в Україні для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі DroneUA.

Зустріч відбулася 6 жовтня у Міжнародному центрі з точного землеробства AgriLab, до якої долучилися представники малого та середнього агробізнесу. Керівниця USAID дізнавалася про виживання агробізнесу в умовах війни та запевнила, що Америка продовжить активно підтримувати українських агровиробників, забезпечуючи подальше фінансування спеціалізованих проєктів і доступ до технологій у цей непростий час. Зокрема, вона наголосила, що наразі всі розуміють гостру потребу в забезпеченні роботи експортного коридору та збереженні цьогорічного врожаю.

«Зустрічаючись з українськими фермерами, я побачила основний напрямок роботи USAID, що полягав у забезпеченні доступу до інновацій, що допомагають їм продовжувати годувати світ. Ці дрони дозволяють фермерам дистанційно захищати та удобрювати посіви й уникати потенційних наземних мін. Разом з тим це дає змогу збільшувати врожай, скорочуючи споживання пального та води», – зазначила у своєму твіті Голова USAID Саманта Пауер.

У рамках зустрічі відбулася презентація результатів партнерського Проєкту USAID та групи компаній DroneUA, що на початку війни було переформатовано для надання аграріям безкоштовних послуг дронами-обприскувачами. Загалом послуги отримали 92 мікро-, малі та середні агровиробники в 15 регіонах України. За словами Валерія Яковенка, співзасновника DroneUA, економічний ефект від використання дронів одним із учасників проєкту із земельним банком 50 га становить близько $3,5 тис. Якщо ж масштабувати ці показники на 1 млн га оброблених дронами-обприскувачами, то додатковий економічний ефект на рівні країни досягне $65,5 млн.

Нагадаємо, влітку Агентство США з міжнародного розвитку USAID передало українським аграріям 28 супутникових інтернет-терміналів Starlink та анонсувало «Ініціативу стійкості сільського господарства в Україні» (AGRI) на $100 млн.

Ця ініціатива розширить доступ аграріїв до матеріалів, що є критично важливими для агровиробництва – насіння, добрива, сільськогосподарської техніки та інновацій.