Агродрони врятували врожай господарства з Дніпропетровщини
СФГ «Поле», що на Дніпропетровщині, цьогоріч зіткнулося з екстремальним дефіцитом ресурсів, а поширення хвороби на полях поставило під ризик врожай господарства. В умовах війни традиційні технології обробки були недосяжними через вартість і брак пального. Тоді власниця господарства звернулася до Проєкту DroneUA, що реалізується за підтримки Програми USAID АГРО та має на меті популяризацію та використання дронів-обприскувачів в агровиробництві.
У рамках Проєкту СФГ «Поле» скористалося безкоштовним внесення фунгіцидів дронами-обприскувачами та змогло врятувати свій врожай.
Про це повідомляє Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.
У серпні на полях соняшнику розпочалося локальне поширення кореневої гнилі. Щоб запобігти ураженню всього поля, необхідно було в обмежені терміни провести фунгіцидну обробку. Внесення препарату традиційною колісною технікою за вдалих погодних умов зайняло б кілька діб, що в цій ситуації могло бути критичним. А враховуючи високорослість культури – то частиною врожаю довелося б пожертвувати через витоптування наземним обприскувачем. Тож діяти потрібно було швидко, адже хвороба могла набути масового характеру і призвести до значної втрати врожаю.
«Протягом сезону ми працювали в екстремальних умовах дефіциту ресурсів. З пальним на той момент ситуація була складною і закупити потрібні об’єми коштувало дорого. А кількість обігових коштів теж обмежена. Наземною технікою кожна обробка посівів виходила «золотою». Тому ми, як і всі фермери цього сезону, шукали варіанти для мінімізації витрат», – ділиться власниця господарства. «Коли виникла ще й необхідність термінової фунгіцидної обробки – безальтернативним рішенням могли бути тільки агродрони».
Фунгіцидний захист агродронами провели на початку серпня на площі соняшнику 5 га. Використання агродронів дозволило не лише вчасно зайти у поле та фактично зупинити масове враження, а й врятувати майбутній врожай на решті поля. Завдяки участі в Проєкті вдалося зібрати врожай соняшника, фактично зберегти робочі місця, посилити економічну стійкість господарства та закласти основу для нового агросезону в 2023 році.
Нагадаємо, власний дрон-обприскувач у господарстві окупається за один сезон.