Техніка

Аграріям компенсують 25% витрат на встановлення та модернізацію систем зрошення

Аграріям компенсують 25% витрат на встановлення та модернізацію систем зрошення

Кабінет міністрів України затвердив порядок надання державної підтримки товаровиробникам, які використовують меліоровані землі.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, держава компенсує 25% витрат тим агровиробникам, які встановили або модернізували системи зрошення у своїх господарствах. Модернізація системи зрошення земель у південних регіонах України дасть змогу збільшити їх врожайність щонайменше удвічі, що сприятиме зростанню ВВП та створенню нових робочих місць. Цього року безповоротна дотація для аграріїв за відповідною програмою становитиме 50 млн грн. 

«Меліорація таких земель — це один із ключових елементів підвищення врожайності наших аграріїв до рівня передових держав, а це означає збільшення експортної виручки, збільшення кількості робочих місць та реінвестицій в економіку. Саме тому уряд ухвалив рішення виділити кошти українським фермерам, які впроваджують у себе відповідні технології зрошення. Це інвестиції в підвищення продуктивності економіки та майбутнє країни», — відзначив прем’єр-міністр.

Очільник уряду також підкреслив, що перед Міністерством аграрної політики стоїть завдання розпочати пілотні проекти у сфері меліорації земель на основі державно-приватного партнерства.

Нагадаємо, розвиток зрошення на Одещині у пріоритеті держави. Раніше на українському ринку з’явився новий бренд систем зрошення.