Техніка

5G і автономні роботи скорочують використання ресурсів на 50%

5G і автономні роботи скорочують використання ресурсів на 50%
На фото: Електричний модульний робот elWObot II, призначений для садівництва, плодівництва та виноградарства, є прикладом цієї інновації. Він може косити траву, обприскувати рослини та проводити контурне обрізування. Фото/Christian Kröling, LfULG

За останні п’ять років дослідники з Дрезденського технічного університету, Інституту транспорту та інфраструктурних систем Фраунгофера IVI та Державного міністерства навколишнього середовища, сільського господарства та геології Саксонії розробили та випробували технологію 5G у модельному регіоні Саксонії (Німеччина). Стабільні бездротові з’єднання 5G забезпечили пряме об’єднання машин, роботів і датчиків незалежно від громадських мобільних мереж. Це зменшило використання ресурсів за рахунок оптимізації зрошення, застосування поживних речовин і пестицидів. Зв’язок Vehicle-to-x підвищив безпеку дорожнього руху в сільській місцевості, забезпечивши обмін інформацією в реальному часі між сільськогосподарською технікою та іншими транспортними засобами.

Про це повідомляє Future Farming.

Пояснюється, що технологія 5G дозволяє передавати дані в реальному часі та керувати машиною. Наприклад, дрони, оснащені мультиспектральними камерами, знімають кадри, які обробляються на локальних серверах через 5G. Ці дані керують розкидачами добрив, інтегрованими в мережу, забезпечуючи точне внесення на основі потреб у реальному часі.

Менші автономні машини, оснащені датчиками та штучним інтелектом, можуть виконувати складні операції, такі як застосування пестицидів і прості повторювані завдання, підвищуючи як стійкість, так і економічну ефективність. 

Дослідники розробили комунікаційні інфраструктури та інформаційні системи для передачі попереджувальних сигналів між транспортними засобами в реальному часі. Такий зв’язок між транспортними засобами може значно підвищити безпеку дорожнього руху, забезпечуючи спонтанний обмін інформацією між сільськогосподарською технікою, транспортними засобами та інфраструктурою дорожнього руху.

Читайте також: Конкурс «Трактор року» оцінюватиме і безпілотні трактори