Техніка

Завершено випробування першої у світі безпілотної вантажівки з технологією 5G

Нещодавно перша у світі електрична вантажівка важкого класу з технологією 5G, розроблена спільно компаніями SANY і Pony.ai, пройшла дорожні випробування в автономному режимі.

Про це повідомляє autocentre.ua.

Маршрут довжиною 31 км був прокладений від західних воріт Індустріального парку Intelligent Heavy Truck, потім через експериментальну ділянку об’їзної дороги міста Чанша та головну дорогу. Завершилися тести на станції заміни акумуляторів на заводі. Вся подорож зайняла 55 хвилин і пройшла через 8 перехресть.

Дорожні випробування включали 13 типових сценаріїв, з якими можна зіткнутися в реальних умовах: їзду в місті зі світлофорами, на шосе, у нічний час, в’їзд та виїзд із пунктів стягування плати, а також перебудову транспортних засобів. Дорожній тест був завершений системою «віртуального водіння», розробленою спільно SANY та Pony.ai, з рівнем автономного водіння, що досягає L4, де втручання людини не потрібне.

Електричний тягач у складі 40-тонного автопоїзда оснащений радаром міліметрового діапазону, камерами високої чіткості, кількома датчиками, системами супутникового позиціонування. Також він має технології 5G і C-V2X для відправлення та отримання даних і команд, відповідно до яких вносяться корективи у кермовий механізм, процес набору швидкості та гальмування. Електротягач із напівпричепом має запас ходу 200 км і підтримує режими роботи як із зарядкою акумуляторів, так і із заміною батарей.

Раніше ми повідомляли, крупні компанії об’єднались для створення зарядних станцій для електровантажівок.