Овочі-Ягоди-Сад

Зрошення картоплі на Житомирщині: фермер обрав барабанні машини

Зрошення картоплі на Житомирщині: фермер обрав барабанні машини

Господарство «Аделаїда» у Житомирській області використовує барабанні машини для зрошення картоплі. У регіоні немає потреби в повноцінному поливі, тому фермери перекривають лише дефіцит вологи. 

Про це йдеться у сюжеті на YouTube-каналі компанії «Агріко Україна».

Зрошення організоване за допомогою води з місцевих каналів і річки Тня. Воду подають дизельні станції, які качають до 60 м³ на годину, забезпечуючи роботу однієї-двох машин. За один цикл барабанна машина подає 15–20 мм вологи, розкручуючись і зворотно скручуючись уздовж рядів.

За словами Віктора Рибалка, керівника фермерського господарства «Аделаїда», барабанні машини мають три ключові переваги: мобільність, невибагливість до якості води та здатність повторювати складну конфігурацію поля. 

«Їхня особливість в тому, що вони, по-перше, мобільні і їх можна переміщати з одного поля на інше, що значно збільшує зону зрошення порівняно з традиційними консольними машинами. А по-друге, вони не такі вибагливі до якості води, оскільки дюза, яка використовується для розпилення, вона має широкий діаметр, а не маленький, як на тих самих консольних машинах або при краплинному зрошенні. І по-третє, вони ідеально повторюють будь-яку конфігурацію поля, оскільки їх можна витягувати на будь-яку відстань і вони можуть заїхати фактично в будь-який карман, яких так багато на нашій Волині», – аргументував фермер.

Утім, при сильному вітрі краплі сильно зносяться, а потужний тиск пістолетів (до 5 атм) може пошкодити пагони або призвести до розмивання гребенів. Надмірне зволоження теж шкодить: якщо витискається повітря з ґрунту, коренева система «задихається», що гальмує ріст та сприяє хворобам.

Фермери приймають рішення про полив, орієнтуючись на показники тензіометрів, які контролюють вологість і рівень повітря в ґрунті.

Читайте також: Крапельне зрошення збільшить урожай картоплі «Агріко Україна» на 10-15 т/га