Овочі-Ягоди-Сад

Збудник антракнозу яблуні живе всередині листя, – вчені

Збудник антракнозу яблуні живе всередині листя, – вчені

Досліники з універститету штату Пенсильванія, довели, що гриби Colletotrichum fioriniae, які викликають поширену хворобу антракноз, мають симбіотичний зв’язок з рослиною, часто проживають всередині її листя.
Про це повідомляє Phys.

Гриб Colletotrichum fioriniae, причина антракноза, зустрічається більш ніж на 100 фруктових та овочевих рослинах, включаючи яблука, персики, груші та полуницю. Він вражає плоди в теплих і вологих умовах і викликає коричневі, запалі ураження; іноді на поверхні можна побачити спори.

Дослідження було засноване на ідеї, що якщо визначити, звідки беруться спори, то, можливо, можна буде усунути їх джерело і розірвати цикл хвороби. Виявилося, що спори походять з листя, включаючи листя яблуні, а також з дерев і чагарників, повсюдно ростуть в Пенсільванії. 

Раніше вважалося, що спори Colletotrichum fioriniae походять в основному від хворих плодів і гілок. Однак навіть коли з дерева видаляли заражені плоди і гілки, хвороба, хоча і зменшувалася, але часто все ще була присутня.

Команда зібрала понад 1000 листів яблуні і 24 види лісових рослин. Листя дезінфікували для знищення грибів на поверхні листя, заморожували для знищення листя і інкубували, щоб гриби всередині листя могли вирости і утворити спори.

Тест виявив Colletotrichum fioriniae більш ніж в 30% відібраних зразків листя, при цьому більшість спор було з лісових зразків. У садах, оброблених фунгіцидами, тільки до 8% листя яблуні були заражені грибком. У необробленому саду ураженість листя склала 15-80%.

Щоб боротися з грибком, вчені наголошують на необхідності селекції на генетичну стійкість.
Поки що тактика боротьби залишається незмінною. Виробники мають видаляти інфіковані плоди і гілки, щоб скоротити поширення хвороби від сезону до сезону, і застосовувати фунгіцидний захист.

Читайте також: Одна з головних проблем лохини –– антракноз