Овочі-Ягоди-Сад

Збір яблук краще контролює жінка

Збір яблук краще контролює жінка

Контролером, який перевіряє якість і кількість збору врожаю яблук, має бути жінка. Робітників слід навчати правильним методам збирання, надавати відповідний інвентар.

Таку пораду представникам українського садівничого бізнесу дав Петер Ван Аркель, консультант з вирощування яблуні та груші (Нідерланди) на Міжнародному практичному форумі «Інстенсивний сад».

«Також і на зборі яблук жінки працюють краще, ніж чоловіки, але треба змушувати їх зрізувати нігті, – каже Ван Аркель. – При зборі треба бути обережним, аби не отримати вм’ятини. Не використовуйте звичайні відра, щоб потім висипати з них яблука у ящики – а я часто таке бачу, найчастіше у господарствах, які платять за кілограм. Це працює не на якість».

Підвищити ефективність виробництва можна за рахунок зміни методики збору врожаю, додає експерт, наприклад, контролем під час збору, як це робить компанія «Аграна Фрут Лука».

«Не кладіть, будь ласка, плоди поганої якості у холодильник – це найгірше, що можна зробити, – резюмує голландський спеціаліст. – Іневестуйте у навчання і продовжуйте рахувати. Я розумію, що в Україні керівники бояться, що гарний агроном рано чи пізно може піти з господарства, а знайти нового не так просто. Тому навчання дуже важливе: це і зустрічі, і семінари, і курси, і екскурсії».

Читайте також: Запізнілий збір посилює ризик ураження яблук у сховищі