Овочі-Ягоди-Сад

Завдяки подешевшанню фруктів та овочів уповільнилася інфляція

Завдяки подешевшанню фруктів та овочів уповільнилася інфляція

У серпні 2023 року споживча інфляція в річному вимірі (р/р) стрімко сповільнювалася – до 8,6% з 11,3% у липні. У місячному вимірі другий місяць поспіль зафіксовано дефляцію – ціни знизилися на 1,4%. Фактичні темпи зростання цін були суттєво нижчими за траєкторію прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті за липень 2023 року. Швидше cповільнення інфляції зумовлювалося насамперед більшою пропозицією сирих продуктів харчування,  зокрема овочів та фруктів нового врожаю.

Про це йдеться у коментарі Національного банку щодо рівня інфляції в серпні 2023 року.

Зазначається, що овочі подешевшали на 25,7% р/р завдяки розширенню пропозиції. У річному вимірі знизилися ціни на всі овочі в споживчому наборі, а також деякі фрукти та кавуни. 

«Виробництво овочів та кавунів збільшилося завдяки сприятливим погодним умовам та нарощуванню обсягів виробництва в окремих регіонах», – зазначили в НБУ.

У Національному банку прогнозують, що загальна тенденція до зниження інфляції зберігатиметься й надалі. Цьому з-поміж іншого сприятимуть ефекти від кращих врожаїв, фіксація окремих тарифів на житлово-комунальні послуги, а також послідовна монетарна політика Національного банку. Інфляція наприкінці року, ймовірно, буде нижчою від липневого прогнозу НБУ, хоча потенціал її швидкого сповільнення майже вичерпано.

Читайте також: Експерт спрогнозував проблеми з вітчизняними овочами навесні