Овочі-Ягоди-Сад

Застосувати гербіциди на баштані – ювелірна робота

Агроном-консультант Валерій Помазнюк порадив уносити гербіцид на баштанних після появи бур’янів, але до появи культури. При цьому важливо, щоб 24 години не пішов дощ.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».   

«Без гербіцидів можна, але важко, бо прополювання сьогодні – задоволення дороге, до того ж маємо проблему з робочою силою», – зауважив Валерій Помазнюк. 

Від дводольних бур’янів він порекомендував Трифлурекс (1–2 л/га). Його вносять за 10–14 днів до посіву або висаджування розсади з обов’язковим загортанням. Тобто за обприскувачем має слідувати культиватор або борони. Особливо це важливо, якщо встановилися високі температури.

«Якщо ґрунтові гербіциди не дали результату, то після посіву культури, але до появи сходів, теж можна застосувати гербіциди – та це вже ювелірна робота, – уточнив агроном-консультант. – Упродовж 1–2 днів слід уважно моніторити стан кавунового чи динного насіння і обробити ґрунт після появи сходів бур’янів (але до появи сходів культури!) препаратом Раундап Макс (1,5–2 л/га). Діюча речовина проконтактує з бур’яном і знищить його. Залишки речовини на землі або у воді через 20–24 години нейтралізуються і сходам, які ось-ось з’являться, ніщо не загрожуватиме. Але є ще одне застереження: треба бути певним, що за годину-дві після обробки не піде дощ, інакше Раундап промиється до насіння й пошкодить його. Із цієї причини після внесення не можна запускати полив».
Ну й зрозуміло, що для розсади такий варіант не підходить. Ділянку під неї обробляють лише до посадки. 

Окрім названих, для баштанних він також порадив два популярні препарати: Дуал Голд (1,6 л/га) і Комманд (0,2 л/га). 

«Ефект від гербіциду Дуал Голд більший, якщо ґрунт вологий або зволожений хоча би росою, – зауважив Валерій Помазнюк. – У ґрунт цей препарат не загортають. Гербіцид Комманд (0,2 л/га) застосовують проти обох видів бур’нів: дводольних і злакових. В одному з господарств були проведені випробування обох цих препаратів у баковій суміші: Дуал Голд (1,5 л/га) + Комманд (0,15 л/га). Через 20 днів після сходів на полі не було зафіксовано жодного бур’яну. Проти злакових бур’янів також дієві: Центуріон у концентрації 0,5 л/га, який обов’язково використовують з прилипачем Аміго (1 л/га); Тарга супер — проти курячого проса та мітлиці в нормі 1 л/га, проти пирію та свинорию — 2 л/ га; Фюзілад Форте — 1–2 л/га; Міура — 0,4–0,8 л/га. Норма витрати робочого розчину для будь-якого з перелічених препаратів — 400–600 л/га».

Читайте також: Живлення кавунів