Запилення черешні: що слід врахувати
При подборі сортів черешні варто враховувати сумісність сортів та запилювачів, зараз нараховують 26 груп невідповідності. Чим більша різниця в наборах генів — тим краще для запилювання. Також враховують синхронність квітнення сорту та запилювача. І забезпечують присутність комах.
Про це під час міжнародного форуму «Інтенсивний сад — 2019: кісточкові» розповіла викладач Сільськогосподарського університету в Кракові (Польща) Моніка Беняш.
« У черешні є проблема несумісності. Якщо і пилок і зав’язь мають один набір генів — запилення не відбудеться», — наголосила експерт.
За її словами, сумісність сортів черешні добирають за каталогами виробників. А якщо це неможливо — досліджують походження сорту та запилювача. Так, з апилювачем не може бути ніхто із батьків.
При доборі також враховують терміни квітнення сорту та запилювача, вони мають співпадати.
Читайте також: Успішна черешня: від чого слід відмовитися
Існують також гарні самоплідні сорти, зокрема канадської та чеської селекції. Але й вони дають набагато кращий урожай за присутності комах-запилювачів.
Кращими запилювачами черешні є джмелі, утримання яких хоч і обходиться дорожче, проте приносить економічний ефект.
Важливо дотримуватися оптимальної густоти насаджень, щоб не затіняти дерева. Вчасно проводити обрізування дерев, не допускати загущення.
Додати коментар