Овочі-Ягоди-Сад

Занадто агресивне просвітлення крони обмежує надходження в плоди асимілянтів

Занадто агресивне просвітлення крони обмежує надходження в плоди асимілянтів

Стандартною операцією є літнє обрізування, його виконують не пізніше як в останню декаду серпня. Слід брати до уваги, що таке обрізування має бути помірним. Адже видалити з крони всі вовчки неможливо, а частка яблук, пошкоджених сонячними опіками, останніми роками зростає, і такі плоди для зберігання непридатні. 

Про це в своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Кшиштоф Возняк, представник компанії AgroFresh (Польща).

«Занадто агресивне просвітлення крони та зменшення площі листкового апарату обмежує надходження в плоди асимілянтів, – застерігає він. – Яблука, що не отримали належного живлення, не доростають до очікуваного розміру».

Кшиштоф Возняк підсумовує, що під час літнього обрізування на яблуні слід видаляти пагони, що виростають біля основи гілок, а також ті, що утворюються на верхівці дерева. 

«Пагони, що ростуть поблизу плодів, належить вкоротити над 3–5 листком. Листки, що лишилися, відповідатимуть за накопичення цукрів у плодах поблизу, ці яблука досягнуть очікуваного розміру, і їх вкриватиме рум’янець: червоні барвники утворюються за наявності світла й цукрів, вироблених листям», – зазначив він.

Читайте також:  Для кращого  забарвлення яблук застосовують надкронове дощування