Закладання горіхових плантацій активізує шкідників і хвороби
Думка, що волоський горіх такий стійкий, що майже ніколи не хворіє, все більше піддається сумніву. Нині можна говорити, за аналогією з людиною, що не буває здорових горіхів – бувають недообстежені, бо донедавна 83% горіхових дерев росли переважно в домогосподарствах, де бракувало фітосанітарного нагляду. А ізоляція горіха додавала йому захищеності.
Про це йдеться у публікації в журналі «Садівництво по-українськи».
Зазначається, що з розвитком промислових насаджень фахівці із захисту рослин звертають на горіх усе більше уваги, тому що сам процес закладання нових площ веде до активізації шкідників і хвороб. До того ж зміни клімату сприяють пожвавленню фітофагів і фітопатогенів.
«Так, у процесі вегетації волоський горіх виділяє фітонциди, які певною мірою захищають його від шкідників, — каже Зіна Кожокар, науковиця Придністровської дослідної станції садівництва ІС НААН. — Проте його, як і будь-яку живу істоту, можуть пошкоджувати різні паразити».
Найшкідливішими хворобами волоського горіха є бура і чорна плямистості (марсоніоз), рак штамба, гнилі деревини (біла, жовта, червоно-бура) і бактеріоз.
Читайте також: Для профілактики хвороб насадження горіха обробляти треба тричі за сезон