Овочі-Ягоди-Сад

Закарпатці почали сезон лохини з пристойних цін

Закарпатці почали сезон лохини з пристойних цін

Минулого тижня розпочався сезон продажу лохини. Перша  вітчизняна продукція надійшла із  Закарпаття. Партії поки що невеликі, тож ціна пристойна – 320-380 грн/кг. Подальша цінова ситуація сильно залежить від негоди та можливості експортувати. Якщо ситуація не зміниться, значну частину врожаю доведеться продавати всередині країни.

Про це повідомляє «АПК Інформ: овочі та фрукти».  

«Надходження продукції на ринок відбувається невеликими обсягами і переважно націлено на роздрібну торгівлю, – зазначають експерти проєкту. – Як наслідок, і відпускні ціни на першу українську лохину відносно високі: садівники пропонують свою продукцію за цінами від 320 до 380 грн/кг. Проте, незважаючи на те, що вроздріб вартість подекуди сягає вдвічі більших показників, попит в цьому сегменті доволі активний вже на самому старті сезону».

Вони зазначають, що більшість виробників цієї ягоди планують розпочати сезон масової реалізації наступного тижня, проте на заваді може стати погодний фактор: градів, злив.

«Також, на сьогоднішній день для усіх виробників фруктів і ягід головною проблемою залишаються канали збуту. Через блокаду українських морських портів та значне здорожчання всіх видів логістики здійснювати продажі на експорт зможуть лише одиниці, усім іншим доведеться конкурувати своєю продукцією на внутрішньому ринку», – додають в «АПК Інформ: овочі та фрукти».

Читайте також: У Закарпатті вже збирають лохину