Овочі-Ягоди-Сад

За останні 5 років площа під органічним сільгоспвиробництвом зросла у 1,5 раза

За останні 5 років площа під органічним сільськогосподарським виробництвом зросла у 1,5 раза – до 422 тис. га. Україна у 2020 році вона посіла 4 місце у світі за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС.

Про це повідомляють в Кабінеті міністрів України.

«Протягом останніх п’яти років площа земель під органічним виробництвом в Україні збільшилася майже у 1,5 раза (з 289 тис. га у 2017 році до 422 тис. га у 2021 році). Наша держава є найбільшим експортером до ЄС органічних зернової та олійної продукції, на експорт також відправляється соя, мед, овочі та фрукти разом із продуктами їхньої переробки. Діяльність із дотриманням правил органічного виробництва наразі здійснюють 528 операторів», – зазначив перший заступник міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький на 33-й міжнародній виставці органічних продуктів «БіоФах 2022», яка з 26 до 29 липня 2022 року проходить у м. Нюрнберг (Німеччина).

Він підкреслив, що Україна багато років була надійним постачальником органічної продукції і зберегла свої позиції під час пандемії COVID-19, коли були порушені ланцюги постачання. А в останні роки Україна стабільно належала до ТОП-5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС. Зокрема, у 2020 році вона посіла 4 місце у світі зі 123 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із відсотком у  7,8 % від загального обсягу ввезеної до країн Співдружності органічної продукції.

Втім на сьогодні через воєнні дії до щонайменше 30 % (близько 140 тис. га), які перебували під органічним виробництвом, виробники не мають доступу.

«До 2030 року Україна планувала збільшити експорт органічної продукції до $1 млрд, і ми активно рухатимемося до цього плану, удосконалюючи національне законодавство у сфері органічного виробництва», – наголосив Тарас Висоцький.

Читайте також: «Дунайський аграрій» збирає органічні кавуни кубічної і серцеподібної форми