Овочі-Ягоди-Сад

За бактеріального опіку плодових листя груші чорніє

За бактеріального опіку плодових листя груші чорніє

Бактеріальний опік плодових найбільше уражує грушу, яблуню, кизил, глід, айву, менше — сливу, персик, абрикосу, вишню. Листки груші стають майже чорними, скручуються вздовж. Молоді пагони груші стають чорно-коричневими, згодом засихають.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по українськи»

«Бактеріальний опік плодових дуже поширений у США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Японії, Німеччині, Польщі, Нідерландах, Болгарії. В Україні її зафіксували в Чернівецькій та Київській областях», – описує Юлія Ходаківська, кандидатка сільськогосподарських наук, співробітниця Інституту садівництва УААН.

Вона уточнює, що при захворюванні листки груші стають майже чорними, скручуються вздовж і, подібно до квіток, можуть утримуватися на дереві протягом усієї вегетації. Верхівки молодих пагонів спочатку темно-зелені, блискучі й ніби вкриті масляною речовиною, в’януть і характерно скривлюються, далі буріють і засихають, але не опадають. Дуже ушкоджені рослини немовби спалені вогнем. Молоді пагони груші стають чорно-коричневими, згодом засихають і муміфікуються, довго утримуючись на дереві. 

Стратегія боротьби:

• дотримання карантинних заходів під час ввезення посадкового матеріалу; 

• періодичне обстеження грушевих насаджень на наявність попелиць, листоблішок і обов’язкове їх знищення; 

• спалювання вже інфікованих рослин;

• оброблення хлорокисом міді по рожевому бутону;

• використання препарату на основі бактерії Erwinia herbicol. 

Вчена принагідно нагадує, що на Придністровській дослідній станції створено низку сортів із високою стійкістю до бактеріального опіку: Буковинка, Хотинчанка, Яблунівська, Сторожинецька. Також виділено чотири сорти: Трембіта, Киргизьке зимове, Ювілейний дар і Шарль Коньє, які не уражувалися цією хворобою з 1999 року.

Читайте також: Нові сорти груш майже не потребують хімічного оброблення