Овочі-Ягоди-Сад

Ялинкові ферми покращують екологію

Ялинкові ферми покращують екологію

На противагу штучним ялинкам з пластику, ферми з вирощування натуральних ялинок працюють так само, як молоді ліси, зазначив Енді Фінтон, лісовий еколог з Nature Conservancy у Массачусетсі (США).

Про це повідомляє  The New York Times.

Зазначається, що для вирощування однієї ялинки на продаж висаджують близько трьох саджанців. Щороку зрізають близько 10% дерев, залишаючи 90% доступними для біоценозів. На таких плантаціях гніздяться птахи, селяться миші, за якими приходять лисиці та хижі птахи, теляться олені, приходять ведмеді, койоти і пуми. 

Ялинки засвоюють вуглець з атмосфери, виділяють кисень, очищують повітря. Такі плантації висаджують на непродуктивних землях. Фермери, що живуть тут же, мінімізують використання хімікатів через їх високу вартість та можливу шкоду для їх здоров’я. Елементарне застосування покривних рослин таких як конюшина, знизило температуру ґрунту та втягнуло азот, зменшивши потребу в добривах.

Щодо питання про те, чи доцільно чи етично рубати дерева, Девід Мізеєвский, натураліст з Національної федерації дикої природи (США), сказав, що різдвяні ялинки слід розглядати як сільськогосподарський товар.

«Я виріс, думаючи так само, наприклад: «Ні, вбивати дерево – це погано», – сказав пан Мізеєвський. – Але така позиція «міського еколога», за його словами, зводиться до спрощеного погляду на складність життя та смерті на планеті. «Так само, як ви їсте брокколі, ви вбиваєте рослину брокколі, вірно?».

За його словами, після Різдва багато муніципалітетів подрібнюють різдвяні ялинки для компосту або використовують їх як засіб проти ерозії пляжів. Їх можна висипати у ставки для проживання риб або щоб забезпечити притулок тваринам на подвір’ї.

«Це не означає, що ялинкова ферма є заміною незайманій природі, – сказав пан Мізеєвський. – Я закликаю людей думати про речі через екологічну призму, де все має свій життєвий цикл. І що ще важливіше, поки воно живе, воно фактично робить внесок у цю екосистему».

Читайте також: Гірська лохинова плантація показала три великі переваги