Овочі-Ягоди-Сад

Якщо це дає 20-30% прибутку – варто продавати виноград оптом

Якщо це дає 20-30% прибутку – варто продавати виноград оптом

Виноград варто продавати оптом, якщо його оптова ціна дає 20-30% прибутку. Це знизить ризики з реалізацією продукції, радить власникам двогектарних виноградників Анатолій Бачинський, виноградар-селекціонер з Київської області.

Про це повідомляє журнал «Садівницвто по-українськи».  

«Збирання і продаж стиглого винограду треба проводити в кілька етапів мірою достигання, – ділиться виноградар. – Краще продавати виноград в ранні строки (липень — початок серпня) і в пізні строки (кінець вересня — початок жовтня), тоді ціна на виноград буде вищою. Бажано реалізовувати продукцію в роздріб на ринках у різних регіонах і містах, залучаючи для цього як своїх, так і найманих продавців. Якщо оптова ціна на виноград у момент збирання буде достатня для виробника (покриває витрати і дає хоч би 20–30% прибутку), то краще продати весь врожай оптом, знижуючи ризики з реалізацією продукції». 

За вирощування винограду в великих обсягах Анатолій Бачинський закликає завчасно подумати про тимчасове зберігання і перероблення готової продукції. 

«Не завжди фермери в змозі продати весь виноград за дуже короткий період», – обґрунтовує він.

Експерт радить обов’язково охолодити виноград після збирання. Тоді він краще транспортується і може деякий час зберігатися. 

«У планах фермера на майбутнє повинна бути побудова сховища», – додає спеціаліст. 

Виноградар наголошує, що бувають ситуації, пов’язані з пошкодженням ягід вже майже стиглого винограду (розтріскування, шкідники та інше), і реалізація такої продукції за заниженою вартістю буде не вигідна. 

«Тоді таку продукцію пускають у перероблення. Зі столового винограду можна виробляти: сік, варення, джеми. Також виноград можна квасити або консервувати. Це все потребує матеріальних затрат, але подумати про це слід завчасно», – додає він.

Читайте також: Столовий виноград вигідно вирощувати невкривним, на перголі