Овочі-Ягоди-Сад

Якісний столовий виноград треба вирощувати у теплицях, – виробник

Якісний столовий виноград треба вирощувати у теплицях, – виробник

Висока якість столового винограду можлива лише при вирощуванні в теплицях. Адже продукція відкритого ґрунту ледь покриває свою собівартість. 

Таку думку у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» висловив Михайло Павлівський, засновник фермерського господарства «Павлівське» у Херсонській області.

«Там і якість продукту інша, і терміни інші і так далі, – пояснив він. – Насамперед потрібна якість. Вона завжди була потрібна, але зараз – як ніколи. Адже нинішня якість така, що ледве-ледве перекриває собівартість. У нас ще й одне виноградарство відмінне від іншого. Помилки та недбалість тут не проходять».

Павлівський був вимушений через воєнні дії залишити власне господарство, де виробляв виноград у закритому грунті, тимчасово переїхати до Одеси. Зараз він спостерігає галузь у регіоні та вже накопичив певні спостереження.

«В Одесі столовий виноград так масово, як на Херсонщині, не вирощують. А ситуацію з технічним ви знаєте – виноробні підприємства його зараз практично не приймають, і місцеві господарства не знають, куди діти урожай. Власник ФГ «Маджар» в Рені розповідав мені, що завод пропонує у них прийняти виноград по 5 грн/кг, і за це йому ще треба могорич поставити. При тому, що тільки зібрати вже готовий виноград коштує 2,5 грн/кг. А його ще треба виростити, обрізати, а потім довезти до покупця і так далі», – розповів винорадар.

За словами Павлівського, на плантації технічного винограду в Одеській області зараз шкода дивитися: вони всі заросли, не обприскуються, стають інкубатором для хвороб.

«Підрахували, що на програму підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства за всі роки її дії виділено 12 млрд грн., – каже фермер. – Куди пішли ці гроші – риторичне питання. Недарма у Новій Зеландії вважають, що будь які дотації спотворюють економіку галузі».

Щоб без збитків вирощувати столовий виноград на півдні, треба, щоб у цей регіон їхали покупці або самим його везти у інші регіони, вважає Павлівський, але частина доріг зараз розбиті, фурам їхати кудись в інші регіони можна по двоє діб.

Читайте також: Плівка дає одеському винограднику додаткові 10°C тепла