Овочі - Ягоди - Сад

Який ґрунт найкраще підходить для закладання яблуневих і грушевих садів

Поділитись:
Який ґрунт найкраще підходить для закладання яблуневих і грушевих садів

Сади, закладені у невластивому для культур місці, погано плодоносять та завчасно, у віці 10-15 років, гинуть.

Обстежуючи ділянку під майбутній сад, слід звернути увагу на стан плодових насаджень, які там уже є. Особливо це стосується зерняткових – у виборі місця під їхній сад слід орієнтуватися на ґрунти, де такі культури добре ростуть.

Утім, добрий стан диких дерев груші і яблуні не надто показовий – вони більш стійкі до несприятливих ґрунтових умов, ніж їхні культурні родичі. Обираючи ділянку, треба звернути увагу на особливості рельєфу, розміщення лісосмуг і балок.

Ґрунт для вирощування яблуні повинен містити достатню кількість доступних рослині поживних речовин, бути нещільним, добре дренованим, поглинати та зберігати вологу.

Кращими ґрунтами для вирощування яблуні є сірі і темно-сірі лісові, чорноземи опідзолені, чорноземи деградовані, чорноземи глибокі. Достатньо продуктивними є насадження яблуні на чорноземах звичайних чи південних, а також на каштанових легкого- і середньосуглинкового механічного складу ґрунтах.

Без докорінного поліпшення для вирощування яблуні непридатні болотні, заболочені, кам’янисті, дуже щебенисті, піщані, надмірно карбонатні, дуже кислі (рН<3,6) та дуже лужні (рН>8,5) ґрунти, солонці та солончаки.

Для яблуні дуже шкідливі розміщені близько до поверхні ґрунту водонепроникні породи.

Важливим показником є щільність ґрунту. Яблуня добре або задовільно росте на ґрунтах із щільністю до 1,421,45 г/куб. см.

Рівень підґрунтових вод у саду яблуні не повинен бути вищим за 2,5 м. Особливо шкідливими для культури є застійні води на глибині до 1,5 м.

Вимоги груші до ґрунтових умов схожі з яблунею. Груша, щеплена на сіянцях груші, вибаглива до вологи, чутлива до засолення й не виносить близького залягання ґрунтових вод. А от щеплена на айві може добре рости на слабко засолених ґрунтах із близьким заляганням ґрунтових вод. Груша на айві росте і на ущільнених ґрунтах.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями