Як розмножувати кизил зеленими живцями
Кизил можна розмножувати влітку зеленими живцями без застосування штучного туману.
Укорінення виконують у спеціальному малогабаритному парнику. Особливістю його конструкції є верхня, рівна й горизонтально розташована скляна чи плівкова поверхня, на якій утворюються краплини конденсату – це забезпечуватиме високу зволоженість повітря у парнику.
Живцевий матеріал заготовляють у останню декаду червня, кожен живець повинен мати два листки. Їх обробляють розчином гетероауксину, і по 10-14 штук розміщують у пластикових місткостях для розсади з отворами на дні.
Найкращий наповнювач – промитий річковий крупний пісок. Можна використати суміш дрібного піску з агроперлітом (1,5:1). Суміш поливають розчином гумату натрію або калію згідно з інструкцією використання цих препаратів.
Для запобігання гниття у парнику розпилюють розчин фундазолу або інших фунгіцидів. Один раз на день живці зволожують теплою водою з ранцевого оприскувача.
Укорінення відбувається протягом трьох тижнів. Укорінені живці слід пересадити у притінений відкритий ґрунт на дорощування. Спочатку касети з живцями на кілька днів розміщують у заглибленні ґрунту (акліматизують), а згодом рослини акуратно виймають і пересаджують. Затінення, полив та удобрення – важливі умови активного росту вкорінених рослин.
Восени, до настання стабільних морозів, укорінені живці кизилу викопують і зберігають у вологому сфагнумі у льосі.
Додати коментар