Овочі-Ягоди-Сад

Як правильно вирощувати огірки в умовах закритого ґрунту

Як правильно вирощувати огірки в умовах закритого ґрунту

На сьогодні існує кілька десятків сортів і гібридів огірків, що призначені для умов закритого ґрунту.

Від вибору сорту чи гібрида і буде залежати тип формування. Рослини традиційних сортів і гібридів більшу частину врожаю формують на бічних пагонах, тоді як на головному стеблі переважають чоловічі квітки, які називають пустоцвітами.

Через це в традиційних сортів верхівку головного стебла прищипують, викликаючи утворення максимальної кількості бічних пагонів, на яких формується основний урожай.

Потім кожні 5-6 діб бічні пагони рівномірно розміщують на шпалері та підв’язують, обов’язково видаляють вусики, пожовклі листки, а також нижні застарілі листки, щоб рослина на них не витрачала живлення.

Також слід видаляти деформовані та крючкуваті плоди, які споживають поживні речовини, які могли б спрямуватися на утворення нових і здорових плодів, і ті пагони, на яких зовсім не утворюється плодів.

Сорти огірків розгалуженого типу треба формувати у вигляді куща, який складатиметься з головного стебла та бічних пагонів.

Головне стебло підв’язують до шпалери, бічним дають рости вільно до моменту утворення на них перших плодів. Потім їх рівномірно підв’язують під кутом 60-65° до головного стебла, формуючи своєрідний кущ.

За такого способу формування періодично видаляють зайві бічні пагони, листки та вусики.  За підв’язування бічних пагонів під кутом, меншим за 60°, можна їх зламати.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!