Як підвищити врожайність волоського горіха
Волоський горіх виносить з ґрунту велику кількість елементів мінерального живлення, тож їх запас слід поповнювати щорічно. Незамінним помічником у вирощуванні волоського горіха є амоній сульфат гранульований з кремнієм, розроблений фахівцями в галузі хімії ТОВ ДЮНГЕР. У 2021 році він отримав срібну нагороду на Всесвітній Премії Хімічного Лізингу в номінації «Інновації».
Про це повідомив начальник лабораторії підприємства ДЮНГЕР.
Перевага добрива – в поєднанні азотної складової з активним кремнієм, гуміновими сполуками, мікроелементами та іншими біологічно активними речовинами. Особливо ефективне воно на бідних гумусом неродючих ґрунтах.
Завдяки адсорбційній властивості водорозчинних полікремнієвих кислот, як природного хелатоутворюючого агента, формуються позитивні ґрунтові характеристики:
- покращення аерації та вологоутримання;
- попередження ерозії;
- перехід мікроелементів, таких як залізо чи цинк у доступну форму для рослин.
«Будь-яке плодове дерево витрачає найбільше поживних речовин та енергії на формування плодів та насіння. А волоський горіх максимум своїх ресурсів вкладає не у формування ядра, а саме у його захист – шкаралупу. Основні складники шкаралупи, серед інших, – кремній та кальцій. Саме правильне їх співвідношення – запорука якісного врожаю. Оболонка шкаралупи починає формуватися разом із ядром, під час утворення молодої зав’язі. Головним елементом оболонки є кремній, саме з нього формується сітка, порожнечі в якій заповнюються кальцієм. Що більші запаси у ґрунті солей кремнію, то щільніша сітка, разом з тим менше відкладається кальцію. Як результат – шкаралупа тоненька, а її щільність висока і ядро завжди має світлий колір», – ідеться в повідомленні.
Коли дерево горіха засвоює більшу кількість кальцію, якість плодів знижується. Шкаралупа більш товста та пориста, плоди міцно тримаються на дереві (міцніше кріпляться до гілок), це затягує дозрівання. Крім того – що довше горіх знаходиться в зеленій оболонці, то темніші стають ядра.
Висока щільність кремнію захищає ядро від потрапляння хімічних елементів крізь зовнішній зелений шар. При цьому шкаралупа у спілих плодів більш вирівняна, гладенька, без бугристості. Це спостерігається лише на ділянках більш багатих на солі кремнію та на молодих плодоносних насадженнях, які підживлювались сульфатом амонію гранульованим з кремнієм.
Внесення добрив під корінь актуальне і для дорослих горіхів, і для щойно насаджених. Навесні важливо підживити рослини азотним добривом для активної вегетації, сірка допоможе у закладанні вчасного дозрівання плодів, а кремній – сформує якісну врожайність.