Яблуні у сезоні-2019 загрожує інтенсивний розвиток парші
У сезоні-2019 існує небезпека масового поширення парші яблуні в усіх регіонах України.
Про це свідчать результати обстежень яблуневих садів, проведених спеціалістами Інституту садівництва НААН
Вони наголошують, що насадженням яблуні й груші необхідно забезпечити належний фунгіцидний захист. Особливу увагу приділити своєчасному проведенню обприскувань.
Під час вегетації-2018 прояви парші яблуні на листі спостерігалися у травні-червні, а на плодах – у кінці червня – на початку липня, зазначили в Інституті садівництва. У більшості областей країни хвороба не набула масового епіфітотійного поширення – ураження листя в середньому коливалося в межах 3-10% за розвитку хвороби на рівні 1-7%.
Дещо сильніше хвороба розвивалася в насадженнях Кіровоградської, Запорізької, Миколаївської, Донецької, Тернопільської, Чернігівської, Волинської та Івано-Франківської областей: паршею було уражено 12-25% листків, рівень розвитку хвороби сягав 5-13%.
Максимальне ураження плодів (25-55%) за розвитку хвороби на рівні 15-25% спостерігали у Донецькій, Черкаській, Хмельницькій, Волинській та Івано-Франківській областях. На решті території країни ці показники не перевищували 15%.
Парша груші у 2018 році була виявлена лише в Херсонській області. У середньому ураження листя і плодів сягало відповідно 5% і 2% за розвитку хвороби на рівні 1% і 0,2%.
Восени 2018 року виявлено значний зимуючий запас інокулюму на опалому листі яблуні, а в груші – й на уражених пагонах.
Додати коментар