Овочі-Ягоди-Сад

Вирощування позасезонних полуниць радше нагадує гру в рулетку

Вирощування позасезонних полуниць радше нагадує гру в рулетку

Вирощування позасезонних полуниць радше нагадує гру в рулетку: у сприятливий рік за високого попиту на них можна добре заробити, а можна й програти. У другій половині літа попит має тенденцію до різкого зниження, адже на ринку з’являються інші ягоди та фрукти. До того ж у другій половині вересня можливі приморозки.

Про це йдеться у статті в журналі «Садівництво по-українськи».  

«З середини травня до кінця червня триває основний полуничний сезон, коли на ринку присутні ягоди традиційних сортів. У цей період ціни на полуниці значно просідають. Свіжий ринок перенасичується, тому частина врожаю йде на переробку, частина експортується. На початку липня дозрівають середньопізні сорти, у плодоношення вступає сорт Мальвіна, який називають найпізнішим із пізніх, що замикає традиційний сезон. У другій половині липня в продажу з’являються перші ягоди сортів нейтрального дня. У цей час попит на полуниці ще доволі значний, ціни тримаються на високому рівні», – йдеться у матеріалі.

Автор застерігає, що на початку серпня кон’юнктура ринку радикально змінюється, особливо, коли втручаються погода — град чи посуха, яка змушує виробників збільшувати норми поливу та фертигації. Витрати можуть зростати на фоні зменшення ціни й попиту. Ціни у вересні зазвичай трохи вищі, ніж у серпні. Однак у другій половині вересня можливі  приморозки. Зі зниженням температури рослини припиняють плодоношення, через що часто не встигають віддати весь урожай.

Читайте також: Рентабельність ягід у рази вища за овочі, – власник розсадника