Виробництво малини у Польщі переживає свої золоті часи

Польща є крупним виробником та переробником малини в Європі. Частина європейських країн програють Польщі через вищу оплату праці.
Про це повідомляє міністерство сільського господарства Нідерландів.
Україна – не конкуренція
Щорічно в Україні виробляється близько 50 тис. тонн малини, що трохи менше, ніж у Польщі. Проте виявляється, що на даний момент це максимальна кількість ягід, яку може поглинути український ринок. Два роки тому в Україні стався обвал цін, який показав, що місцеве виробництво вийшло на межу. Це саме можливість для малини з Польщі – ринок свіжих фруктів в Україні невеликий і його легко розвивати.
Обсяг виробництва
За підрахунками, зараз у Польщі під укриттям вирощується близько 1000 га малини. Загальна вартість польського виробництва становить 500 мільйонів злотих для переробки та 700 мільйонів злотих для свіжого ринку. За оцінками, ринок свіжих фруктів і надалі домінуватиме над переробкою, як ринок із найбільшим зростанням вартості.
Переробка
90% малинового концентрату в світі виробляється в Польщі. Крім того, Польща входить у новий сезон з відносно невеликими запасами концентрату, що призведе до збільшення попиту та, ймовірно, до зростання закупівельних цін. Польська переробка малини дуже добре розвинена: окрім самого концентрату, польські заводи також виробляють соки, пюре та заморожують ягоди. Польща щорічно переробляє близько 100 тис. тонн фруктів. Збирання малини, призначеної для переробки, здійснюється механізованим способом.
Виробництво малини в Нідерландах
Виробництво малини в Нідерландах скорочується. Причина такої тенденції – відсутність рук для роботи. У Польщі середня оплата становить 7 євро за годину, а в Нідерландах навіть 20 євро. Тим не менш, вартість життя в Нідерландах означає, що все ще існують проблеми з працівниками. Тому компанії, які торгують цим фруктом, приїжджають до Польщі, щоб купувати тут товари, а не продавати їх.
Виклики
Таким чином, єдиним викликом для польської малини є подальша консолідація галузі – як виробників, так і трейдерів, щоб мати можливість отримувати однорідний і якісний продукт і мати можливість пропонувати його за конкурентними цінами на зовнішніх ринках.
Читайте також: Малина в тунелях дає щорічно врожай до 27 т/га