Овочі-Ягоди-Сад

Волинські селяни продають картоплю по 2,5-3 грн/кг

Волинські селяни продають картоплю по 2,5-3 грн/кг

Закупівельні ціни на картоплю на Волині не покривають витрат на вирощування. Селяни вимушені продавати продукцію по 2,5-3 грн/кг.

Про це повідомляють «Волинські новини».  

«На сьогодні закупівельна ціна картоплі – 2,50 гривні за кілограм.  З 10 соток її можна зібрати максимум тонну-півтори. Виходить приблизно 2,5-3 тисячі гривень. Від цієї суми відмінусовуємо вартість дизпального під час оранки, міндобрив, засобів захисту рослин від шкідників. І виходить, що не можна навіть перекрити затрат», –  розповів Станіслав Понікарчук з села Межисить Ковельського району. 

«Коли оптовики приїжджали минулого разу, на всіх не вистачило сіток,  – пояснила жителька села Залухів Ковельського району Людмила Колос. – Обіцяли повернутися. Ми їх чекали як манну небесну. Картоплю треба терміново реалізувати. Через місяць-півтора вона буде вже ніяка. Навіть свині не захочуть їсти таку бульбу».

За словами начальника відділу рослинництва і технічної політики управління агропромрозвитку Волинської облдержадміністрації Олександра Книша, цьогоріч площі під садіння картоплі в області будуть скорочені у тому числі й через підтоплення. І це може спричинити підняття ціни.

Читайте також: Ранні овочі продовжили дешевшати, збільшився асортимент