Овочі-Ягоди-Сад

Волоський горіх вперше в Україні збирають комбайнами

Волоський горіх вперше в Україні збирають комбайнами
Горіховий комбайн випророжнює бункер/фото «Курьер недели»

У горіховому саду підприємства «Вол-нат», що в Ізмаїльському районі на Одещині розпочалося промислове збирання  волоського горіха, за допомогою техніки: шейкера, що струшує плоди та горіхозбирального комбайна. Вже зібрано половину із прогнозованих 200 тонн.

Про це повідомляє місцеве видання «Курьер недели» на своїй сторінці у Фейсбук.

Повідомляється, що площа горіхового саду «Вол-нат» – 91 га. На ньому росте близько 17,5 тис. дерев двох найбільш цінних французьких сортів – Лара та Фернор. Закладання саду відбувалася протягом трьох років – з 2013 до 2015-го. У початковий період плодоношення дерева набули 2019 року, а перший повноцінний урожай обсягом 125 тонн підприємство зібрало рік тому. Тоді збирання горіха відбувалося вручну.

Навісний шейкер струшує горіхи/фото «Курьер недели»

Цього року було придбано горіхозбиральний комбайн та шейкер. На даний момент, за словами керівника підприємства Андрія Гука, вже зібрано 100 тонн горіха, а загалом збір має становити близько 200 тонн. При цьому середня врожайність культури сягає 2.5 т/га (торік – 1.4 т/га). Через два роки планують отримувати по 5 т/га. На максимальному рівні свого плодоношення горіховий сад, як запевняють фахівці, може перебувати протягом 25-30 років, а потім йде повільне згасання, яке може затягнутися ще на 20-30 років. 

Горіховий комбайн збирає плоди/фото «Курьер недели»

«На території саду зараз жваво: шейкер йде вздовж ряду, старанно обтрушуючи горіхи з дерев, – описує видання. – Слідом за ним їде горіхозбиральний комбайн, збираючи плоди, що опали. Коли контейнер наповнюється, горіхи висипають у кузов вантажівки.

Після прибуття в цех миття та сушіння горіхи поетапно надходять у два мийні барабани. Чисті плоди на транспортері прямують на інспекційну лінію, де працівники підприємства вручну відбирають брак. Якісні плоди вирушають на сушіння. У чарунках, розрахованих на 2 тонни плодів, вони сушаться дві доби за постійної температури 380С градусів. Регулювання температури відбувається автоматично за допомогою датчиків.

Просушені горіхи збираються в мішки та перевозяться до цеху калібрування, де плоди сортуються залежно від діаметра. Після цього вони пакуються у великі мішки вагою по 800 кг. Це вже товар, готовий до реалізації». 

«Вол-нат» відправляє свою продукцію на експорт, до Італії на підприємства, де з бессарабських горіхів готують горіхові мікси. 

Читайте також: Інтенсивні горіхові сади потрібні для швидкого отримання високого врожаю