Овочі-Ягоди-Сад

Внесення добрив: дорога ложка до обіду

Внесення добрив: дорога ложка до обіду

Практика сучасного промислового садівництва передбачає внесення у насадження добрив і зрошуваної води навіть у регіонах, де ґрунти родючі, а природних опадів достатньо для формування урожаю.

Це виправдано, адже плодові рослини мають отримувати поживні речовини у точно визначені фази свого росту – лише тоді у промислових насадженнях можна гарантувати заплановані якість і обсяг урожаю.

Те, як фаза внесення добрив впливає на розвиток плодової рослини, є темою досліджень у численних наукових установах що спеціалізуються на садівництві. Не виключенням є й садівнича наука у Чехії.

Зокрема, фахівці Інституту садівництва у Головусах встановили, що у сливовому саду, де позакореневі комплексні добрива із вмістом вільних амінокислот були внесені відразу після цвітіння, на осінь дерева мали майже такі само короткі однорічні прирости, як і внаслідок застосування регулятору росту на основі прогексадіону кальцію.

Натомість обробіток саду цими позакореневими добривами перед цвітінням забезпечив у насадженнях вищу середню масу плодів.

Що ж до застосування прогексадіону кальцію у насадженнях сливи, то дослідження науковців із Головус засвідчили: дворазове весняне внесення наприкінці сезону забезпечило вдвічі коротшу порівняно з контролем, довжину однорічних приростів сливового дерева.

Про ці та інші аспекти регуляції росту й навантаження плодових дерев урожаєм можна буде дізнатися з виступу чеського науковця Любора Зеленого в рамках форуму «Інтенсивний сад-2018: Інновації без помилок», який 27-28 листопада відбудеться у Вінниці, у приміщенні Вінницької обласної філармонії.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!