Овочі-Ягоди-Сад

Вітчизняні огірки дорожчають через брак пропозиції

Вітчизняні огірки дорожчають через брак пропозиції

Ціни на огірки в Україні на початку цього тижня знову почали рости. На ОРСП «Шувар» у Львові 15 серпня огірок-зеленець гуртом пропонують за ціною 9-10 грн./кг. Ціни на корнішони сягнули 15-17 грн./кг, повідомляє Інформаційно-аналітичний центр «Шувар».

Це рекордний показник для серпня щонайменше за останні шість років. Востаннє ціновий рекорд було встановлено у серпні 2015 року, коли ціни піднялися до рівня 5-6 грн./кг.

Зростання ціни сьогодні відбувається майже на всій території України.

«Подорожчання огірків у середині або другій половині серпня відбувається майже щорічно і це пов’язано із так званим періодом міжсезоння, – пояснює експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман. – Мається на увазі те, що фермери вже закінчили збирати врожай огірків першої сівозміни, а огірки другої сівозміни ще не дозріли, втім попит саме у цей період дуже високий як серед переробників, так і серед населення».

Вона підкреслює, що особливістю цього року є загальне скорочення виробництва огірків в Україні – і через зменшення посівної площі, і через погану врожайність. Цим пояснюються рекордно високі ціни на огірки у розпал заготівельного сезону.

Нагадаємо, протягом останніх шести років на ОРСП «Шувар» середнє збільшення ціни на огірки у другій половині серпня становило близько 15-25%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!