Вирощування персиків та абрикосів втрачає привабливість для фермерів
Виробництво персиків, нектаринів та абрикосів із кожним роком наближається до збиткових видів бізнесу. Таку думку зараз поділяє більшість фермерів півдня України ‒ головного регіону, де вирощують цю продукцію.
«Вже третій рік поспіль через погодні катаклізми ми збираємо відносно невеликі врожаї кісточкових. Ціни навіть на такий малий об’єм продукції не можуть бути високими. Вдповідно ми не можемо покрити витрати на виробництво, а вони дуже зросли за останні два роки, ‒ розповідає виробник кісточкових з Миколаївської області, слова якого наводить сайт гуртового ринку «Шувар». ‒ Собівартість персиків у 2016 році ‒ близько 9-11 грн./кг. Саме за такою ціною сьогодні погоджуються купувати в нас персики перекупники. Закупівельні ціни переробників не перевищують 5-6 грн./кг».
За даними Інформаційно-аналітичного центру «Шувар», сьогодні гуртова ціна на персики на торговому майданчику ринку – 15-20 грн./кг, в залежності від ґатунку продукції.
Ціни на абрикоси знизились до 12-18 грн./кг, що майже на 20% дешевше, ніж у такий же період минулого року.
«Специфіка українського ринку кісточкових полягає у тому, що частка імпорту на ньому складає більш ніж 60%, – коментує ситуацію експерт плодовочевого ринку Тетяна Гетьман. – Протягом двох років через девальвацію української валюти, імпорт цієї продукції в Україну впав майже вдвічі, але це стосується офіційних даних. Насправді присутність імпортної продукції більша через стабільний потік контрабанди, насамперед, із Молдови. Контрабандні персики та абрикоси доволі часто пропонують за найнижчою ринковою ціною, що не дозволяє українським виробникам продавати свою продукцію дорожче».
Додати коментар