Овочі-Ягоди-Сад

Виноград не можна садити на схилах північної експозиції

Виноград не можна садити на схилах північної експозиції

Створення ділянки столового винограду попри відмінності в агротехніці майже не відрізняється від закладання насаджень технічних сортів.

В обох випадках виноград не можна садити у погано провітрюваних і затінених місцях, на схилах північної експозиції. Заболочені ділянки з близьким заляганням ґрунтових вод (3 м і вище), надмірним вмістом шкідливих солей і активного вапна також не придатні – на них кущі пригнічуватимуться, згодом у них виникне хлороз.

Більшості сортів столового винограду властивий потужніший, ніж у технічних сортів, ріст пагонів. Через це, закладаючи ділянку, його рослинам слід надати дещо більшу площу живлення, а формування кущів має передбачати накопичення значного об’єму багаторічної деревини.

За шпалерно-рядового розташування кущів відстань між рослинами столового винограду в ряді має бути не меншою від 1,5 м, а для деяких сильнорослих сортів її збільшують до 2-2,5 м.

Ширину міжрядь визначає спосіб й умови обробітку ґрунту, а також те, яку техніку має господарство. На півдні України ширина міжрядь зазвичай коливається в межах 2,5-3 м.

Формують кущі столових сортів відповідно до прийнятої культури (укривна чи ні) та системи ведення кущів (шпалерна, на кілках, пергола тощо).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!