Вільна торгівля з Туреччиною вигідна плодоовочівникам, – економіст
Україна і Туреччина підписали угоду про створення зони вільної торгівлі. На думку Андрія Ярмака, економіста інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), угода дуже вигідна українським аграріям, і в тому числі плодоовочівникам.
Про це він повідомив у своїй колонці на AgroTimes.
За словами експерта, Туреччина вже сьогодні є одним з найбільших ринків збуту для української аграрної продукції: олійних культур, олії, зернових, компонентів кормів для сільськогосподарських тварин, цукру, кондитерської продукції, волоських горіхів, бобови тощо.
«За деякими з цих продуктів Туреччина для України вже зараз є ринком №1 і в нашої країни з’явилася реальна можливість зміцнити позиції по ним, – зауважив Андрій Ярмак. – Візьмемо для прикладу волоський горіх. Після того, як мита на горіх було скасовано для низки країн, Україна майже випала з цього великого ринку і втратила близько 40 млн доларів виручки! Тепер ці позиції будуть повернені. І це лише один приклад на 40 мільйонів».
Економіст також нагадав, що Туреччина – великий реекспортер на ринки Африки та Азії.
Щодо турецького імпорту в Україну, експерт нагадав, що і до появи угоди ці товари не обкладалися митом.
«Основні позиції це мандарини, лимони, апельсини, ківі, персик, нектарин, абрикос, виноград столовий і тому подібне. Інакше кажучи, частково йдеться про продукцію, яку Україна не вирощує за кліматичних умов. Турецькі помідори та огірки тепличні постачаються у період, коли вирощування цих продуктів у нас обходиться надто дорого, тож вони закривають дешеву нішу», – підсумував експерт.
Читайте також: Експорт українських товарів досягнув рекордного рівня