Овочі-Ягоди-Сад

Велика Британія імпортує 55-60% яблук через нестачу робітників

Велика Британія імпортує 55-60% яблук через нестачу робітників
Яблука Ред Чіф

Велика Британія  імпортує 55-60% яблук через нестачу збирачів фруктів, які раніше їхали переважно з України, Румунії та Польщі.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на The Telegraph.

«Цього року в країні – серйозна нестача збирачів фруктів. Зазвичай їхнє число поповнюють заробітчани зі Східної Європи, однак через брекзит та пандемію охочих стало менше». 

У квітні британський уряд виділив 30 тисяч віз для робітників ферм, яким дозволялося працювати без 14-денного карантину. Вони переважно приїжджали з України, Румунії та Польщі.

Завозять робітників навіть із далекого Барбадосу.

Однак число віз варто було б подвоїти, адже досі не вистачає 21% робітників, каже Алі Каппер, голова торговельної організації British Apples & Pears.

Крім того, за останні 5 років суттєво зросла собівартість британського яблука. Основною причиною цього стало зростання заробітної плати, а також – збільшення цін на картон, пластик та пальне.

До того ж найкраще продаються яблука, які порівняно мало вирощуються в країні – Gala, Jazz, Granny Smith, Pink Lady. Адже британські «покупці надають перевагу малим, блискучим, косметично ідеальним яблукам, а не традиційним, нерівним сортам».

Читайте також: Німецькі садівники побоюються нестачі українських та узбецьких працівників