Овочі-Ягоди-Сад

Вчені редагують гени картоплі, щоб збільшити врожайність та посухостійкість

Вчені редагують гени картоплі, щоб збільшити врожайність та посухостійкість

Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи. 

Про це повідомляє Farmer Weekly.

Дослідники планують збільшити фотосинтетичну продуктивність на 20-25%, що може призвести до збільшення біомаси рослин на 30%.

Проект, що фінансується ЄС, спирається на низку дисциплін генної інженерії та зосереджується на шести ключових моментах для покращення продуктивності фотосинтезу C3 у картоплі: оптимізація ефективності світлової реакції, розробка фотореспіраторного обхідного каналу, інтеграція механізмів концентрації вуглекислого газу у водоростях, оптимізація потужності джерела-поглинача, підвищення ефективності використання води та інтегрувати механізм поглинання кисню.

Доктор Джонатан Менарі, соціолог з Оксфордського університету, заявив, що завдяки поєднанню двох або більше біотехнологічних стратегій вчені побачили, що швидкість фотосинтезу зросла принаймні на 20-25%. Menary встановлює графік для селекціонерів виведення комерційних ліній картоплі вже до 2025 року.

Читайте також: Вчені працюють над стресостійкістю картоплі