Овочі-Ягоди-Сад

В Європі закінчився сезон місцевої лохини

В Європі закінчився сезон місцевої лохини

Нині на світовому ринку лохини переважає ягода з Мексики, Перу та Південної Африки. Ягода в  ЄС також надходить з Чилі, Уругваю та Аргентини, Бразилії та Колумбії. А також з Намібії та Зімбабве.
Про це повідомляє FreshPlaza.
Перуанська ягода в європейських супермаркетах все частіше продається за акціями, особливо з форматом упаковки від 400 до 750 г.
В німецьких супермаркетах попит не такий високий, і в основному пропонуються упаковки по 200 і 300 г замість 500 г.

Внутрішнє виробництво в деяких регіонах Німеччини впало на 40 % порівняно з середнім багаторічним, через відсутність сезонних робітників та пошкодження врожаю заморозками. Продаж додатково стимулювала пандемія коронавірусу. Частково через це сезон також закінчився дещо раніше, ніж зазвичай.
Італійське виробництво зростає з кожним роком. Крім того, зростає увага до якості, до сортів із крупною ягодою та кращою лежкістю. Врожайність на півночі була середньою, а ціни  – задовільними: від 6 до 12 євро за 1 кг. У травні і в червні були проблеми з пошуком працівників через коронавірус, але пізніше ситуація стабілізувалася. На півдні Італії зібрано хороші обсяги із середньою ціною 4–5 євро/кг.
Нині на оптових ринках продається перуанська лохина першого класу, майже за 15 євро/кг.

У Південній Африці виробництво лохини є меншим, ніж спочатку очікувалося, через холодну погоду в північних регіонах країни. Компанія «Berries ZA» оцінила врожай цього сезону майже в 23 тис. т, з яких 17 тис. т було призначено для експорту. Зараз ці прогнози переглянуто до 22 тис. т, а також знижено показники експорту. До 41 тижня було експортовано 3703 т лохини, основними напрямками були Великобританія та Нідерланди. Сезон лохини у Південній Африці досягне свого піку в найближчі десять тижнів.

На північноамериканському ринку нині обмежене постачання лохини. Очікується значний дефіцит, особливо на 42 та 43 тижнях. Місцевий сезон закінчився, і ринок, наразі, залежить від імпорту з Мексики та Перу. Перспектива полягає в тому, що буде на 20–25% більше високоякісної продукції, хоча це ще належить побачити.

Дефіцит частково є наслідком того, що певні обсяги надходять до Європи та Азії. Зрештою, коли Перу стартувало, ціна була низькою, тож лохину перенаправляли на інші напрямки. Тільки тоді, коли ягоди вистачає, США стають цікавими.
Для мексиканських виробників сезон розпочався у жовтні, і обсяги, як очікується, зростуть на 20-25%. США є основним пунктом експорту. Обсяги відвантажень збільшуються, а пропозиція для імпортерів з США нині все ще обмежена. Найближчими тижнями експорт повинен зростати, тоді як Перу також буде постачати більше. Зрештою це може призвести до певного тиску на ціни.

Сезон лохини в Аргентині вже триває, хоча обсяги нижчі за аналогічні у Перу та Мексиці, які є основними постачальниками в цей час року. Імпортери відмічають вищу якість ягід з Аргентини цього сезону порівняно з попереднім.

В Австралії ціни різко впали за останні тижні через надлишкову пропозицію. Незважаючи на хорошу якість, ціна 125 г лотка становила у більшості великих супермаркетів майже 2,50 австралійських доларів (1,51 євро), а іноді навіть падала нижче.

Експорт лохини з Нової Зеландії продовжує зростати від року до року. У 2019 році експорт становив 38,9 млн. NZD (21,97 млн. євро).


Читайте також: Україна посіла друге місце за темпами зростання експорту лохини