Овочі-Ягоди-Сад

В ЄС розробляють правила для безалкогольного вина

В ЄС розробляють правила для безалкогольного вина

Звертаючись до Комітету парламенту з питань сільського господарства та сільського розвитку, Європейська комісія оголосила, що хоче розробити європейську правову базу щодо органічних вин та маркування, щоб дати більшій кількості виробників можливість вийти на новий ринок слабоалкогольних вин.

Про це повідомляє Euractiv.

У рамках реформи Спільної сільськогосподарської політики (CAP) 2021 року ЄС прийняв правила визнання двох нових термінів: «безалкогольне вино» (до 0,5% об.) і «частково безалкагольне вино» (понад 0,5% об.).

Зазначають, що ринок безалкогольного вина в ЄС все ще є маргінальним, особливо порівняно з ринком безалкогольного пива, але попит зростає і вже є сильним у Сполучених Штатах і Великий Британії. За даними Комісії, протягом наступних кількох років у Європі можна буде виробляти 42 млн л безалкогольного вина щороку.

ЄС не хоче, щоб цей ринок вислизнув крізь його пальці, тоді як такі країни, як Нова Зеландія та Австралія, вже інвестують значні кошти в цей сектор.

Правила щодо безалкольних вин забороняють повну деалкоголізацію вин із захищеним найменуванням походження (PDO або PGI).

Наразі безалкогольні вина не можна класифікувати як органічні, тому що методи, які використовуються для видалення алкоголю з вина – вакуумне випаровування, мембранні методи та дистиляція – ще не визнаються в специфікаціях для маркування органічної продукції ЄС.

На запит Німеччини та Австрії Європейська комісія оголосила, що зараз вивчає можливість дозволу вакуумного випаровування. 

Інші технічні безвихідні ситуації стосуються ігристого вина, з якого, принаймні, поки що неможливо вивести алкоголь.

Жваві дебати щодо безалкогольного вина трапилися в Італії. Італійська фермерська організація Coldiretti почала хрестовий похід проти безалкогольних вин під гаслом «не називай це вином», протестуючи проти «денатурації» продукту.Читайте також:У Німеччині проведуть перший безалкогольний винний фестиваль